Loading images...

Meno:    Heslo:   

V sekcií Fórum nájdete odpovede na svoje otázky ohľadom našich produktov. Stačí kliknúť na príslušnú tému a hneď sa Vám zobrazí riešenie danej problematiky. Ak ste nenašli to čo hľadáte, môžete nám položiť vlastnú otázku. Momentálne máte zobrazené len najčastejšie kladené otázky.

» Zobraziť všetky «Zoznam najčastejšie kladených otázok:

• Otázka č.1:

Dobrý deň, včera som si stiahla najnovšiu verziu, ktorá je upravená o tlač sekov kde figuruje IBAN. Poprosila by som či sa nedá do tejto verzie ešte pridať starý typ šekov, nakoľko ešte mám staré zásoby a myslím že nie som sama. ďakujem s pozrdavom

Odpoveď:

Rozdiel v šekoch IBAN a BBAN /nový typ šekov a starý typ šekov/ uvidíte len pri tlačení. Ak ešte nemáte IBAN šeky tak si vypnite fajočku a vytlačia sa Vám šeky po starom /predčíslie,číslo účtu,kód banky/. Ak si zapnete fajočku vytlačia sa šeky v IBAN /účet v medzinárodnom tvare/.

• Otázka č.2:

Dobrý deň, dozvedela som sa, že windovs xp nebude mať ao apríla podporu, tak by som sa chcela opýtať, čo to znamená pe nás ktorý mame xpečko v počítači, či bude možné sťahovať aktualizácie programu.

Odpoveď:

Od 8.apríla 2014 sa skutočne skončí podpora Windows XP. Znamená to že Microsoft už nebude vydávať nové aktualizácie pre tento operačný systém, čím sa stane po určitom čase útočiskom pre hackerov.
Momentálne to pre Vás neznamená žiadnu zmenu pretože program ŠJ4 bude aj naďalej pracovať bez obmedzení. Doporučujem si stiahnuť nejaký spoľahlivý antivírový program (ESET a iné), ktoré budú do určitej miery chrániť Windows XP pred útočníkmi zvonku. Osobne si myslím že to nebude až také zlé pre bežných užívateľov, ale aj tak časom budete musieť prejsť na Windows 7-8.

• Otázka č.3:

Zapisovala som obedy stravníkom do VSO a hneď som aj klikla na dátum, aby mi to prenieslo do normovaných nákladov. Ale predtým som do normovaných nákladov zapísala počet stravníkov ručne (doteraz som to nahadzovala ručne) a nesedia mi teraz normované náklady, mám až o 47 stravníkov viac (to je 1.stupeň). Neviem ako to mám opraviť. Zmazať číslo sa mi dá, napíšem správne, ale normované náklady sa neopravia a potom aj počty zostávajú tie nesprávne. Prosím o radu.

Odpoveď:

Problém je v nastavení stĺpca stupeň vo VSO. Kliknite na dvojitú šípku vľavo vo VSO, tak aby ste videla stĺpec stupeň. Prejdite si všetky triedy a pozrite sa ktorý stravníci majú chybné označenie stupňa a opravte to tak, aby každý v danej triede mal rovnaký stupeň:
1.stupeň - 1.
2.stupeň - 2.
Zamestnanci - z.
Ostatní - o.
atď....
Ak máte v NN správne zapísané stupne v zelených stĺpcoch, tak aj prenos musí presne sedieť podľa počtu vo VSO. Je dobré ak si toto nastavenie urobíte pretože aj počty do MV a NN sa budú potom prenášať automaticky.

• Otázka č.4:

Súrne potrebujem vedieť, ako sa zálohuje na USB kľúč, a potom ako sa prenáša na druhý počítač.Veľmi pekne Ďakujem za radu.

Odpoveď:

Postup je následovný :
najprv si skontrolujte na, akom písmene máte nainštalovaný USB kľúč. Kliknite na ZÁLOHA a Zálohovať, pod USB máte taký malý štvorček a doň potom zapíšte písmenko ( zistíte to založením USB do počítača - kliknete na ikonu TENTO POČÍTAČ a tam to nájdete). Keď ho zapíšete potvrdíte enterom a kliknete na zálohovať USB záloha sa načíta na kľúč.
Stiahnutie zálohy do druhého PC : založíte USB, skontrolujete si písmenko a kliknete na NAČÍTAŤ z USB ( na pravo ), otvorí sa tabuľka, kliknete na zálohu a dáte otvoriť.

• Otázka č.5:

Mojim problémom sú v VSO nekonečné desatinné čísla. V januári som podľa pokynov KŠU učtovala stravné na 3 desatinné miesta. Od februára učtujem stravné na 2 desatinné miesta, ale aj tak mi po zapísaní platieb u niektorých stravníkov ostávajú nekonečné desatinné miesta. Čo s tým?ˇZa radu vopred ďakujem

Odpoveď:

Chodte na Nastavenia, kliknite na Možnosti-zmeniť a šípkou do prava /šípky sú pod červeným krížikom/ sa dostanete celkom doprava a tam si hore nájdete VSO. Kliknite tam myšou. Otvorí sa vám tabuľka. Na pravej strane nájdete VSO des.miesta. Do štvorčeka si vpíšte 2 a podtvrdte Enterom. Budete mať len 2 des.miesta. Dúfam že som pomohla

• Otázka č.6:

Prosím o radu. Do dnešného dňa mi všetko fungovalo perfektne, potom som prešla na pondelok 12-teho a od toho dňa mi v normovaných nákladoch miesto desiata, obed,olovrant naskakuje stále večera, strava 1, strava2 a takisto aj vo VSO.V predchádzajúcej verzii som si to vedela opraviť v normovaných nákladoch ak som stlačila ctrl+F8 ale v novej verzii sa nič nedeje. Skúšala som vypnúť a zapnúť PC asi tri razy ale nič. Vopred ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď:

Otvorte si NORMOVANÉ NÁKLADY, kliknite do niektorého okienka v tabuľke, napr. Raňajky ( biele alebo zelené políčko) a zatlačte Ctrl+F8 a opraví sa Vám to.

Ak žiadna z tém nevyhovuje vašej požiadavke, vytvorte si novú tému:

Meno / Prezývka

Poznámka: Pred tým, ako vytvoríte novú tému, prezrite si prosím dôkladne zozam existujúcich tém a skontolujte, či vaša otázka už nebola zodpovedaná. Názov témy zadajte čo najvýstižnejší, najlepšie nie dlhší ako 5 slov. Do políčka "Kontrola" opíšte kód z obrázka. Políčko s e-mailovou adresou môže ostať prázdne.

Upozornenie: Príspevky obsahujúce urážlivé, vulgárne alebo inak nevhodné výrazy budú vymazané. Administrátor webu neručí za obsah príspevkov.

E-mail

Obrázok

Kontrola

Názov témy

Problém / Otázka