Loading images...

- Prihlásiť sa do systému -

V sekcií Fórum nájdete odpovede na svoje otázky ohľadom našich produktov. Stačí kliknúť na príslušnú tému a hneď sa Vám zobrazí riešenie danej problematiky. Ak ste nenašli to čo hľadáte, môžete nám položiť vlastnú otázku. Zoznam najčastejšie kladených otázok zobrazíte kliknutím SEM.  

» Pridať príspevok «Počet príspevkov: 1» Späť na výber témy «

Čítačka v jedálni Podrobnosti

Od piatku 20.9.2019 od 13.hodiny nám nefunguje čítačka čipových kariet v jedálni, v VSO svieti na červeno. Ako ďalej postupovať

Autor: klcove87
Pridané: 24.09.2019 o 11:00

Ak ste si to sama nezmenili v nastaveniach v samotnom programe, potom by mal byt problem v hardware:

Pokial ste to este nezvladli, musite lokalizovat problem: PC, kabel, switch, citacka. V lepsom pripade bude iba 1 problem :-)

Ak mate 2 citacky (alebo citacku a terminal) - prehodtte ich a uvidite, ktora potom nepojde. Urci sa problem v sietovom kabli(switchi), ci v samotnej citacke.

Ak mate iba 1, demontujte citacku od okienka, priamo ju spojte so sietou vasho PC (asi nejaky router blizko PC) nejakym ORIGINALNYM kratkym Ethernet kablom.

Ak by potom sla, problem je v kabli od Routra po okienko(mozno mate uprostred este switch kvoli dalsej citacke, ci terminalu)

Ak nepojde ani tak a pred tym sla, dalo by sa uvazovat o probleme v citacke.

Ak je problem v kabli a mate switch, treba pripojit nasledne citacku do kablu pred switch, ci potom do ineho portu za switch.

Zbehly technik by to mal spolahlivo lokalizovat.

Autor: Marcel
Pridané: 26.09.2019 o 12:53

Tu môžete pridať príspevok k aktuálnej téme:

Meno / Prezývka

Poznámka: Svoj príspevok formulujte čo najzrozumiteľnejšie. Do políčka "Kontrola" opíšte kód z obrázka. Políčko s e-mailovou adresou môže ostať prázdne.

Upozornenie: Príspevky obsahujúce urážlivé, vulgárne alebo inak nevhodné výrazy budú vymazané. Administrátor webu neručí za obsah príspevkov.

E-mail

Obrázok

Kontrola

Text príspevku